Берое затвърди страхотната си форма от началото на сезона, побеждавайки Черно море с 4:0 в Стара Загора в среща от шестия кръг на Първа лига.

Така "зелено-белите" поведоха в класирането с 14 точки, като са на две пред Лудогорец, който е с мач по-малко. За "моряците" това беше трета загуба и тимът остава на 12-а позиция с пет точки.

Хората на Димитър Димитров продължававт без загуба и днес доминираха през целия мач, побеждавайки трети пореден път този съперник в Стара Загора.

Берое поведе в 40-ата минута, когато Крум Стоянов центрира остро към Ерсон Кукула и нападателят със силен шут не остави шанс на Георги Георгиев. Голът обаче трябваше да бъде заради засада на Стоянов, но такова отсъждане нямаше.

Вторият гол за заралии дойде в 51-ата минута. Отново точен беше Кукула, този път с глава след далечно центриране отново на Стоянов.

Класическият резултат оформи Иван Минчев след 57 минути игра. Алиум Фал изпревари вратаря и подаде към нисичкия халф, който технично вкара в опразнената врата за 3:0.

В 65-ата минута Исмаил Иса остави "моряците" с човек по-малко, след като без топка препъна Георги Ангелов.

Четвъртият гол за беройци вкара самият Фал в 68-ата минута, след като засече поредното центриране на Стоянов.