Жорди Гомес изкара един сезон и си тръгна недоволен от "Левски", а днес бе една от звездите на вечерта в Лига Европа. Испанският полузащитник, чиято класа е неоспорима, но по време на престоя му в България често имаше съмнения дали се раздава на 100%, отбеляза рекорден гол при загубата на Омония (Никозия) с 1:2 от ПСВ Айндховен.

Юношата на Барселона откри резултата за кипърците с прецизен удар от... цели 56 метра разстояние в 29-ата минута на мача! Така Гомес, който е и капитан на своя отбор, постави нов рекорд за най-далечно попадение, като статистиците побързаха да потвърдят това.

За жалост обаче изпълнението му остана без прекалено голямa стойност, защото нидерландците стигнаха до обрат с два гола на Дониел Мален, включително такъв в последната минута.