Челси и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0 на "Стамфорд Бридж" в дербито на 26-ия кръг на Висшата лига.

Двата отбора не успяха да си вкарат попадение във втори пореден двубой през сезона с малката разлика, че този път начело на "сините" не бе Франк Лампард, а Томас Тухел. Това обаче не промени статуквото, въпреки че между двата тима има шест точки разлика в класирането.

Отборите се редуваха да взимат инициативата за дълги периоди в двубоя, но рядко стигаха до много изгодни положения за попадения. Защитите се справиха сигурно, а в малкото моменти, в които вратарите трябваше да се намесват, те го правеха перфектно.

Това е поредно дерби за Манчестър Юнайтед, което завършва с този резултат. Освен двата мача с Челси, така завършиха и мачовете с Ливърпул, Арсенал и Манчестър Сити.

Равенството продължи серията на Оле Гунар Солскяр без загуба при гостувания като тя вече наброява 19 мача, рекорд за отбора в историята. Челси, от своя страна, все още няма загуба под ръководството на Тухел.

Срещата започна на бавно темпо и първата интересна ситуация дойде в 14-ата минута, когато Калъм Хъдсън-Одой игра с ръка в наказателното поле. Съдията разгледа ситуацията на монитора покрай терена, но прецени, че няма достатъчно основание да се отсъди дузпа.

По-добрите голови положения дойдоха през втората част. Първо в 48-ата минута силен удар на Хаким Зиех бе спасен от Давид Де Хея, а при добавката шут на резервата Рийс Джеймс бе блокиран.

В тези минути Челси доминираше почти изцяло владението на топката, но следващият опасен удар бе към неговата врата. В 60-ата минута Мейсън Грийнууд отправи силен шут, който мина покрай вратата. Малко след това друг удар на Скот Мактомини бе спасен от вратаря Менди.

До края на мача двата тима се дебнеха на контраатаки, като последователно Мейсън Маунт и Мактомини не успяха да реализират опасни потенциални шансове. Удар на Фред пък мина на сантиметри от гредата.

В крайна сметка равенството бе заслужено и то оставя Юнайтед на втората позиция с актив от 50 точки - на 12 зад лидера Сити. Челси е пети с 44 точки.

В друг мач, който се игра по-рано, Тотнъм разгроми Бърнли в Лондон с 4:0. Гарет Бейл вкара две попадения, а по едно добавиха Хари Кейн и Лукас Моура.