Челси прекъсна серията си от три мача без победа в Премиър лийг, след като се потруди доста, за да спечели с 1:0 като гост срещу съгражданите си от Фулъм. Това бе първи успех за футболистите на Франк Лампард в първенството от 21 декември насам, когато те надиграха друг лондонски тим - Уест Хем.

Днес “сините” играха цяло полувреме с човек повече, след като в края на първата половина Антъни Робинсън от домакините бе изгонен за доста грубо влизане срещу Сесар Аспиликуета.

Единственият гол вкара Мейсън Маунт около четвърт час преди края. Халфът отбеляза в опразнената врата на Алфонс Ареола със силен шут, след като секунди преди това Ареола бе направил поредното си спасяване в днешния двубой. Това бе и гол №800 за Челси далеч от дома в английския елит, като единствено Арсенал (817) и Манчестър Юнайтед (933) са отбелязвали повече в мачовете си далеч от дома.

Появилият се като резерва Тимо Вернер можеше да удвои, но пропусна сам срещу Ареола в самия край.

“Сините” са седми в класирането с 29 точки, докато Фулъм е осемнадесети с 12.