Челси се завърна във Висшата лига след 46 дни пауза, за да победи с 270 Борнемут на свой терен.

Кай Хаверц и Мейсън Маунт вкараха двата гола още до 24-ата минута, а "сините" на Греъм Потър напълно надиграха съперника и изпуснаха поне още 4-5 чисти положения.

Челси нямаше победа в първенството от повече от два месеца - на 16 октомври би с 2:0 навън Астън Вила. Последваха две ремита и три поражения, за да се завърне днес на победния път отборът, след като мина и паузата за Мондиал 2022. На 1 януари предстои гостуване на Нотингам.

В класирането отборът на Потър е осми с 24 точки и изостава на шест от четворката и местата в Шампионската лига.

Но в хода на мача, спечелен рутинно, Челси загуби с контузия Рийс Джеймс, един от най-силните десни бранители в момента в световния футбол. Той пропусна световното първенство с травма на коляното, която го извади от терена още на 12 октомври.

Завърна се днес, бе титуляр, но в началото на второто полувреме падна на тревата и се хвана за главата - очевидно притеснен за сериозността на травмата.

Излизайки от терена, сменен от Сесар Аспиликуета, Джеймс съблече фланелката си, още по-разочарован от случилото се.

Челси ще чака резултатите от прегледите в сряда, за да знае дали не става дума отново за тежка контузия.