Черно море и Царско село направиха зрелищно равенство 3:3 в мач от група "А" на втората осмица в родното първенство.

Сблъсъкът, който до голяма степен можеше да реши битката за седмата позиция, даваща право на бараж за Европа, се превърна в един от най-вълнуващите мачове за сезона.

Освен шестте гола, на стадион "Тича" във Варна видяхме още редица пропуски, както и три греди.

Гредите и почти всички пропуски бяха на сметката на домакините от Черно море, които вместо да водят с разлика, в крайна сметка допуснаха изравняване от 3:1 в последните 15 минути.

Все пак "моряците" остават на първото място с 41 точки, шест пред днешния си съперник и 10 пред Левски, който има и мач по-малко.

Победа днес обаче сякаш със сигурност пращаше Черно море на седмото място, каквато е целта и на отборите от тази група.

Началото на "Тича" бе страхотно, общо взето като целия мач, но в първите 20 минути паднаха три гола, а можеха и да са повече.

Още в 7-ата минута Васил Панайотов откри резултата със страхотен шут извън наказателното поле, а със следващите си атаки Черно море можеше спокойно да поведе с по-сериозен резултат.

Но сякаш от нищото Царско село успя да изравни благодарение на първата си атака. Андерсон проби отляво и подаде към Димитър Костадинов, който имаше късмет ударът му да мине между краката на Димов, да се удари в гредата и все пак да влезе във вратата.

Това обаче бе единственият интересен епизод пред вратата на Черно море през първата част.

"Моряците" бързо си върнаха преднината. Илиан Илиев младши центрира след късо изпълнение на корнер, а северномакедонският бранител Владко Дробаров отбеляза с глава.

До края на полувремето резултатът стана 3:1 след нов гол с глава, този път на дребничкият Илиан Илиев младши.

Тази първа част бе една от най-добрите за Черно море през сезона, а настроението се пренесе и през втората част, когато до 70-ата минута домакините тотално надиграваха своя съперник.

Те можеха да водят с четири или пет гола, но многото пропуски в крайна сметка се оказаха фатални.

Сякаш от нищото Лъчезар Балтанов върна един гол за Царско село, а това вдъхна сили и увереност на гостите. Те заиграха доста агресивно и в крайна сметка това, което 10 минути по-рано изглеждаше немислимо, се случи.

Емануил Манев изведе Лука сам срещу вратаря. Георги Георгиев отрази удара, но топката се върна в Манев, който от удобна позиция изравни.

А в крайна сметка този мач доказа неписания футболен закон, че многото пропуски в крайна сметка биват наказани.

Черно море можеше да изкопчи и успеха в 93-ата минута, но пропуск сам срещу вратаря на Царско село направи Родриго Вилела.