Юношеският национален отбор на България до 17 години започна с поражение участието си на Европейското първенство в Израел.

Родният тим отстъпи с 1:3 от отбора на Нидерландия, който е действащият европейски шампион с две поредни титли от последните два шампионата на Стария континент в тази възраст.

Момчетата ни стартираха мача по перфектен начин, като откриха резултата още в 10-ата минута.

Тогава Захари Атанасов центрира от фаул, а централният ни бранител Мартин Георгиев прати топката във вратата. Отлична изява на юношата на Славия, с която той показа, че неслучайно е попаднал в полезрението на Барселона.

Отличната игра на българския тим продължи до средата на първата част, а юношите ни може да съжаляват, че не увеличиха преднината си, Петър Кирев уцели гредата.

Постепенно нидерландците заиграха по-агресивно, а в 31-ата минута след бързо изпълнение на тъч, "лалетата" комбинираха отлично и Габриел Мисехоуй изравни за 1:1.

Трябва да кажем, че от този изравнителен гол до края на мача Нидерландия бе по-добрият тим на терена, като с оглед на показаното, действащият шампион заслужи успеха си.

Той обаче не дойде никка лесно. Исак Бабади вкара красив гол за 2:1 в 61-ата минута, а преди това нидерландците бяха уцелили греда и пропуснали още няколко шанса.

След гола "лалетата" отново имаха добри положения, а в края на мача, когато България тръгна да търси изравняването с всички сили, Джейсън ван Дуйвен вкара за крайното 3:1.

В другия мач от групата ни Франция разгроми Полша с 6:1.