Айнтрахт Франкфурт е новият носител на трофея във втория по сила европейски турнир - Лига Европа, след като победи с дузпи Рейнджърс на финала в Севиля. Резултатът е 6:5 след наказателните удари, а в редовното време и продълженията бе 1:1.

Двама големи герои донесоха купата на Айнтрахт, а наградата за тима е не само самият приз.

Отборът от Франкфурт ще играе и в Шампионската лига - допълнителен бонус от УЕФА за победителя в турнира.

Единият герой бе Рафаел Сантос Боре, който вкара изравнителния гол в 69-ата минута на мача, след като шотландският гранд бе повел с попадение на Джо Арибо. И пак колумбиецът Боре реализира петата, победна дузпа, след като пък Аарън Рамзи изпусна единствения удар от десетте за двата тима след 120 тежки минути на битка на терена.

ВИЖТЕ ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ МАЧА ВЪВ ВИДЕО>>>

Трап спасява дузпата на Рамзи

Вратарят Кевин Трап спаси невероятно положение в 118-ата минута, когато Райън Кент бе сам срещу него на 3-4 метра. А после отрази удара на Рамзи и донесе трофея.

Айнтрахт печели купа в Европа след 42 години, единствената досега бе през 1980-а, пак в този турнир. Рейнджърс продължава да чака за втория си трофей на континента след КНК от 1972-ра.

В горещината на Севиля се получи много здрав финал, много интригуващ и с голяма битка, в която никой не отстъпваше. Нищо, че температурите стигнаха до 33 градуса на старта на мача, а бяха близо 30 при изпълненията на дузпите. Още един фактор, който не правеше нещата по-лесни.

Още в третата минута имаше и кръв по игрището в Севиля - Джон Лундстрам от Рейнджърс ритна в главата Себастиан Роде от Айнтрахт и отвори рана на челото му. Нямаше обаче намеса на ВАР и някакъв картон за нарушението.

Разбитата глава на Роде

Айнтрахт имаше повече положения и през първото полувреме, и на старта на второто, но противно на логиката поведе съперникът.

Арибо се озова сам срещу Трап, след като бразилецът Тута се подхлъзна и падна необяснимо, оставяйки му топката. И нигериецът не сбърка - 1:0 за Рейнджърс в 57-ата минута.

Този играч вкарва по един гол средно на сезон в Лига Европа - така бе и миналия, и по-миналия, а и през настоящия. Но явно Арибо добре си подбира моментите. Първото му попадение за сезона можеше да донесе трофея...

Арибо е открил за Рейнджърс

Но деветката на Айнтрахт имаше друго мнение. 12 минути по-късно Боре се промъкна като дявол между бранителите и някак мушна топката във вратата за 1:1. Уж нямаше голяма опасност при това центриране отляво, но изпуснаха най-опасния играч на Франкфурт, а той не можеше да пропилее шанса си.

Германците искаха и два пъти дузпа -и то не без основание, но словенският арбитър Славко Винчич, както и ВАР, прецениха, че няма достатъчно явни нарушения за това. Реферите бяха освиркани от германската публика и на наглаждаването след края, именно заради тези си решения.

В битката 120 минути минаха, а положението на Кент бе моментът, в който Рейнджърс можеше да измъкне победата, не не се случи. За да дойдат дузпите.

Вкараха Таверниър, Дейвис, Арфийлд и Рууф за шотландския тим, но изпусна Аарън Рамзи - играч с огромен опит от Арсенал и Ювентус, който би следвало да е ас в състава, а дори не бе титуляр на финала.