България докосна и изпусна класиране за Елитния рунд от квалификациите за Евро 2023 при юношите до 19 години, след като стигна само до 1:1 срещу Турция във Варна.

Поведохме с автогол на Айберк Карапо в 66-ата минута, но също толкова нелепо си отбелязахме такъв четири минути по-късно чрез Тодор Павлов.

В края нашите нямаха сили, останали и с 10 души след изгонването на Мирослав Маринов, а съперникът доминираше и изпусна шансове дори да ни победи. Вратарят на Левски Пламен Андреев спаси вратата, но това не е достатъчно.

Ремито ни оставя трети в групата с 5 точки, като същият актив имат Турция и Люксембург, победил днес с 1:0 Азербайджан. Но сме последни в рулетката с най-лоши показатели.

А това ни вади от автоматичните места за продължаване напред. Най-добрият трети отбор в седемте групи също отива в Елитния рунд, но това място е запазено за Италия. Тя остана трета в група 5, но има 6 точки. А когато се вземат резултатите само срещу първите два тима, както е правилото, ни изпреварва с 3 срещу 2. Ние имаме два равни мача с турците и херцогството, а италианците биха днес Полша и имат точка повече.

Така отборът на Ангел Стойков няма да има шанс да се класира за Евро 2023, което е през юни в Малта.