Дунав и Арда завършиха 0:0 в Русе в оспорван мач от 25-ия кръг на футболната Първа Лига.

Така отборът на Людмил Киров отново не можа да спечели за пореден път у дома. От началото на сезона русенци имат само две победи пред собствена публика, последната от които на 12 август миналата година.

През първото полувреме мачът беше двуостър. И двата отбора създадоха опасни положения, като футболистите на Арда бяха по-активни и притежаваха повече топката. В 13-ата минута вратарят Николай Банков и Мартин Костадинов се сблъскаха, а навлизащият на скорост Щерев нарани неволно стража на гостите в областта на главата. След това мачът бе прекъсван на три пъти, за да му бъде оказвана медицинска помощ, което удължи първото полувреме с пет минути.

В 35-ата минута Арда осъществи опасна атака, но Михаил Милчев се намеси и изчисти в корнер. След това Спас Делев подаде към Румен Руменов, който насочи топката към Иван Коконов, но Благой Макенджиев спаси удара му.

Четири минути след началото на втората част Дунав бе близо до гола. При едно центриране Свилен Щерев, който бе пред вратата на гостите, не успя да засече добре топката и тя излезе в корнер.

В последните двайсетина минути от мача Дунав заигра по-добре и притисна Арда, но до гол така и не се стигна. След центриране в 85-ата минута към Ахмед Осман, последният засече топката във вратата на Дунав, но голът бе отменен заради засада.

Така мачът завърши при нулево равенство.

Заради неясното бъдеще на Дунав фенове на отбора бяха разпънали транспарант с надпис "Докторе - докога ще се подиграваш с русенци?".