Отборът на ЦСКА 1948 за пореден път се оказа непреодолимо препятствие за Берое.

"Червените" от столицата победиха с 1:0 старозагорци, като продължиха сериозния си възход под ръководството на Николай Киров.

Специалистът пое тима преди месец, когато ЦСКА 1948 имаше само една точка и бе на дъното на класирането, а днес вече е осми с актив от 11 пункта. Освен това столичният тим продължава да е непобеден от Берое в историята си.

В Първа лига тези два тима имат две ремита и два мача с победи за ЦСКА 1948, като столичани също така са отстранявали старозагорци в турнира за Купата на страната.

Така Берое продължава да е изключително колеблив далеч от дома, като за старозагорци това е четвърто поредно загубено гостуване, но все пак все още зема шестата позиция с 16 точки.

Днешният мач на празния "Васил Левски" не предложи зрелище, като нямаше почти никакви интересни моменти за всичките 90 минути, а двата тима трудно достигаха до каквито и да е голови шансове.

Всичко бе решено с дузпа, отсъдена след намесата на ВАР в 72-ата минута.

Тогава бранителят на Берое - Омар Сако, спря влизащ във вратата удар с ръка, но реферът първоначално отсъди корнер.

След преразглеждане на ситауцията съмнения вече нямаше, Омар Сако бе изгонен с директен червен картон, а националът Ивайло Чочев вкара победния гол.