Родният шампион Лудогорец премина през доста тежък мач, но все пак продължи към осминафиналите за Купата на България.

Разградчани победиха с миналното 1:0 втородивизионния Спартак (Варна), като единственият гол в мача падна от дузпа.

При това решението на Станислав Тодоров да отсъди наказателен удар в последната минута на първата част бе доста спорно.

Тогава Доминик Янков добре се завъртя в наказателното поле, но сам се бутна в протегнатия крак на противник, а и в този момент родният национал нямаше как да достигне топката, дори и да не бе намесата на бранителя.

Все пак Станислав Тодоров бе категоричен, че дузпа има, а лекувалият контузия в продължение на почти година Ихиньо, вкара първия си гол от миналия октомври насам.

Мачът се превърна в истински празник, защото доста фенове бяха на стадиона на подкрепят любимия си Спартак, но ужасяващото състояние на терена попречи да видим зрелище и на терена.

Снимка: Bulphoto

Лудогорец, който очавкано бе с доста промени в състава си, изигра мача лежерно, но благодарение на дузпата, а и дозаз късмет, успя да се измъкне невредим от Варна.

Спартак даде всичко от себе си, като на няколко пъти бе близо до гола, но лиспата на достатъчно индивидуална класа попречи на втородивизионния тим на стигне поне до изравнителен гол.

Вероятно при такъв гол Лудогорец щеше да вдигне оборотите и нещата да изглеждат различно, но е факт, че победата за шампионите дойде много по-трудно от очакваното.

По същото време се игра и двубоят между пловдивският Марица и столичния Славия, като "белите" от София спечелиха с 3:1.