В драматичен мач и при поредна страхотна атмосфера във Варна, завърналият се в елита Спартак спечели първите си точки.

"Соколите" достигнаха до 1:1 срещу гостуващия Пирин, който от своя страна за трети пореден път повежда в резултата, но така и не успява да си тръгне с победа.

А Пирин имаше сериозно превъзходство през почти целия мач, в който успя да поведе още в шестата минута чрез Китан Василев. Тогава един тъч в английски стил премина през трима бранители на Спартак, а топката достигна до Василев, който отбеляза.

До края на полувремето Пирин имаше още няколко добри шанса, а едно чисто положение имаше и Спартак, но го пропиля.

Най-интересните мигове дойдоха през втората част, когато намесата на ВАР отмени два гола на гостите от Благоевград, които само преди два дни пуснаха изключително остра и гневна декларация срещу съдийството в България.

И докато второто попадение бе отменено заради засада, при която спор няма, то първия гол бе отменен заради нарушение на голмайстора Преслав Йорданов, което в реално време съдията не отсъди.

Няколкото повторения така и не показаха на нас зрителите ясен кадър от ситуацията, с което няма как сме убедени, че в случая реферът взе правилното решение.

Главният съдия обаче бе привикан да преразгелда ситуацията и в крайна сметка реши да отмени гола.

А странно на фона на игровото си предимство Пирин постепенно реши да се прибере в дефанзивен план и пет минути преди края "орлетата" бяха наказани с първия точен удар на "соколите".

Мехмед Сабри центрира, а Георги Бабалиев отклони във вратата с помощта на страничната греда, а това означаваше първи гол и първа точка за Спартак в елита.