Тео Ернандес бе името на големия герой за Милан, който успешно замести липсващата звезда Златан Ибрахимович.

Ернандес вкара два гола, с които Милан се добра до драматично равенство 2:2 срещу Парма, макар да изоставаше с два гола до 58-ата минута.

Така "росонерите" продължиха впечатляващата си серия от 23 мача без загуба в Серия "А". Те нямат поражение и през настоящия сезон, което логично им отрежда първата позиция.

Все пак грешната стъпка отне две точки от аванса, който Милан имаше пред преследвачите си преди кръга.

Ситауцията обаче можеше да бъде по-тежка, защото изравнителният гол на Ернандес падна в добавеното от съдията продължение. Преди това Милан имаше тотален контрол, но не успя да реализира голяма част от положенията си. Домакините отправиха 26 удара, като четири от тях се спряха в гредата.

От своя страна играчите на Парма бяха невероятно ефективни и с попадение на Ернани през първата и Ясмин Куртич през втората част, успяха да поведат с два гола на "Сан Сиро".

Точката, до кояти Милан все пак успя да се добере означава, че "росонерите" имат три точки пред градския си съперник Интер, но борбата продължава да бъде доста заплетена, защото първите шест тима са събрани само в шест точки. Това са Милан, Интер, Наполи, Ювентус, Сасуоло и Рома.

По-рано днес победа постигна и шампионът Ювентус, който имаше доста труден мач в Генуа, но благодарение на две дузпи успя да изкопчи 3:1 над местния Дженоа.

Макар мачът да се играеше само на една врата, до 78-ата минута домакините удържа резултат 1:1, дошъл след откриващ гол на Пауло Дибала и изравнително попадение на Стефано Стураро за "грифоните".

Две безумни грешки в отбраната на Дженоа обаче доведоха до две дузпи, и двете реализирани от Кристиано Роналдо.

И в двата случая португалецът бе безкомпромистен, носейки победа за Юве след серията от лоши резултатит далеч от дома. Италианският шампион бе спечелил само едно от последните си девет гостувания в Серия "А".