Същинската част от Световното клубно първенство по футбол в Катар започна с два вълнуващи мача.

В центъра на вниманието бе четвъртфиналния двубой, в който се изправиха носителят на африканската Шампионска лига - Ал Ахли и представителят на домакините от Катар - Ал-Духаил.

В него победа с 1:0 постигнаха египтяните от Ал Ахли, които са един от най-големите и славни клубове в цялата футболна история. 42 титли на Египет, 9 на Африка и общо над 100 трофея, това няма как да е визитка на случаен клуб.

И феновете му го показаха, напомняйки ни позабравената в последните месеци футболна атмосфера.

Разбира се, само няколко хиляди бяха допуснати по трибуните, заемайки местата си през три седалки. Всеки един от тях влезе на стадиона в Катар срещу отрицателен PCR тест, като помогна за истинската атмосфера на този мач.

А любимците им на терена зарадваха с успех египетските фенове, които нито за миг не спряха със своите песни.

Единственият гол падна в 30-ата минута, когато Хюсеин Ел Шахат отлично насочи топката с удар извън наказателното поле.

През тази първа част Ал Ахли бе тоталне господар на терена. Гол на Бваля бе отменен заради тънка засада след намесата на ВАР, а египтяните пропиляха още няколко положения.

Вторите 45 минути обаче принаделжаха на домакините от Катар, които хвърлиха всички сили, за да изравнят, но няколко невероятни намеси на египетския страж Мохамед Ел Шенави прати ха Ал Ахли в следващата фаза.

А на полуфиналите шампионът на Африка ще играе срещу първенеца на Европа и Германия - Байерн (Мюнхен).

В другия полуфинал носителят на Копа Либертадорес - Пламейрас, ще посрещне първенецът на зона КОНКАКАФ - мексиканският Тигрес.

Тигрите от Монтерей сразиха с 2:1 южнокорейският Улсан, който е носител на азиатската Шампионска лига.

В герой за мексиканците се превърна един позабравен за европейския футбол герой. Това е доскорошният френски национал Андре Пиер Жиняк.

Той вкара и двата гола за Тигрес, с които мексиканците обърнаха резултата, който бе открит от Ким Ке Хий.

Снимка: АР/БТА