Ботев Пловдив и Монтана завършиха наравно 1:1 в Коматево в интересна среща от 19-ия кръг на българския футболен шампионат.

Така "канарчетата" записаха трети пореден мач без победа от подновяването на първенството, като във втори пореден се измъкнаха от загуба с гол в самия край. В предишния си мач Ботев изравни в добавеното време срещу Царско село.

Сега отново резервата Мишел Еспиноса вкара фантастично попадение в 83-ата минута, за да оформи крайния резултат, след като преди това Николай Минков откри за гостите.

Новакът Монтана може да съжалява, че не взе всичките точки, тъй като проведе перфектен тактически мач и в първите 80 минути се защитаваше сигурно.

Минков откри за Монтана в 48-ата минута след хубава контраатака. Той получи успоредно на вратата подаване от Александър Башлиев и нямаше как да сгреши от близка дистанция.

Най-красивият момент в мача обаче дойде в 83-ата минута, когато резервата Мишел Еспиноса вкара един от головете на сезона в българския футбол. Той получи от Янсон, пое красиво на гърди, чукна си топката още веднъж и след обръщане стреля от воле за 1:1.

Равенството не прави кой знае каква услуга и за двата отбора. Ботев е 12-и с 16 точки, а Монтана десети с 18.