Олимпийският турнир по футбол при жените продължава да е изключително интересен и да предлага страхотни мачове един след друг.

Днес се играха четвъртфиналите и в тях не липсваха изненади.

Денят започна със сблъсък между Канада и двукратния сребърен медалист в турнира Бразилия. "Селесао" бе големия фаворит, но се стигна до дузпи след 0:0 в редовното време и продълженията. Там канадките, които имат почти нулеви успехи в женския футбол, триумфираха с 4:3 и се класираха на полуфинал.

След това започна мача между Великобритания и Австралия. Тук англичанките бяха твърд фаворит, но срещата се превърна в истинско шоу. Редовното време завърши наравно 2:2 след гол на Кенеди за "кенгурата" през първото полувреме и два на Елъ Уайт през второто за британките. В 89-ата минута Кер прати мача в продължения. Там Уиър от британките изпусна дузпа, а Фаулър и Кер вкараха за Австралия за 4:2. В самия край Уайт оформи хеттрика си, но това не се оказа достатъчно за Великобритания.

Вицешампионките от Игрите в Рио Швеция се изправиха срещу домакина Япония и очаквано триумфираха - 3:1. Ериксон, Блекстениус и Аслани бяха точни за скандинавките, а Танака отбеляза за Япония.

Последният четвъртфинал бе най-очакваният, защото изправи на теория най-добрите два отбора в света в момента. Нидерландия и САЩ премериха сили и също направиха голямо шоу. Голямата звезда на "лалетата" Миедема вкара за 1:0 в началото, но до края на полувреме американките обърнаха резултата с голове на Мюис и Уилямс. В началото на втората част Миедема вкара втория си гол - 2:2. В края на редовното време Мартенс изпусна дузпа за Нидерландия. Така се стигна до наказателни удари, където американките триумфираха с 4:2.