ЦСКА 1948 победи Арда (Кърджали) с 1:0 в последния мач в българския футбол за календарната 2023 година. Качеството на играта в Бистрица в четвъртък вечер не бе особено високо, а освен трите точки, които в крайна сметка попаднаха в актива на домакините, срещата ще се запомни най-вече с фрапантния пропуск на Педриньо от състава на столичани.

Единственият гол бе дело на Ивайло Чочев, отбелязал от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Емил Ценов още в 12-ата минута на мача. Преглед с ВАР затвърди решението на съдията Васимир Ел-Хатиб, а Чочев не трепна от 11 метра за 1:0.

Педриньо сътвори един от пропуските на сезона във футбола като цяло. Бразилецът получи топката на празна врата в 28-ата минута, но вместо да направи по-лесното и да я вкара в мрежата, от 5-6 метра дистанция той я запрати право в гредата.

Лъчезар Котев нацели напречната греда на домакините пет минути преди почивката, a Арда също претендираше за дузпа рано през второто полувреме, но такава не бе отсъдена, макар топката да се отклони в ръцете първо на Емил Виячки, а после и на Реян Даскалов.

В 58-ата минута Стив Фуртадо от ЦСКА 1948 бе изгонен заради втори жълт картон, но и това не се оказа от полза на гостите, които така и не успяха да изравнят.

Така домакните изместиха "Левски" от петата позиция, като двата тима са с равен актив от 35 точки, а гостите остават седми с 31.