Левски изигра най-силния си мач от началото на сезона и победи новака ЦСКА 1948 с 3:0 в среща от шестия кръг на родния футболен шампионат.

"Сините" спечелиха трета поредна победа - нещо, което не се бе случвало в Първа лига от почти година, и зарадваха феновете си перфектно представяне.

Точни за отбора на Георги Тодоров бяха Насиру Мохамед през пъвата част и новото попълнение Борислав Цонев на два пъти след почивката.

Най-позитивното за "сините" бе, че те успяха да върнат еуфорията сред феновете, която се беше позагубила след неубедителните резултати в началото на сезона. Тимът изигра много агресивно първо полувреме, в което не даде никакъв шанс на съперника. Мартин Камбуров за първи път от няколко мача не успя да вкара на Левски, което също е показателно.

Снимка: БТА

Успехът е трети за "сините" и ги праща на четвъртата позиция с актив от 10 точки. ЦСКА 1948 продължава да е с шест точки на десетата позиция.

Срещата започна перфектно за домакините - с гол. Насиру Мохамед видя как удар на Илия Мохамед среща гредата, но при добавката Мохамед реализира, след като и неговият удар срещна страничния стълб - 1:0.

В 34-ата минута Галин Иванов можеше да изравни за "червените", но от добра позиция стреля твърде слабо в ръцете на Ники Михайлов.

Това бе най-доброто полувреме за Левски от началото на сезона, но тимът не спря и през втората част.

В 55-ата минута Борислав Цонев направи 2:0 с много прецизен удар по земя от дистанция, който не остави шанс на Даниел Наумов.

Снимка: Bulphoto

В 62-ата минута отново Цонев бе фаулиран за дузпа от Симеон Петров. Потърпевшият изпълни перфектно и направи 3:0.

След третото попадение "сините" намалиха темпото и тогава дойдоха най-добрите ситуации за съперника. Михайлов спаси удар от много близка дистанция на Мартин Камбуров, а Галин Иванов също направи голям пропуск. Стигна се и до помощ от страничния стълб за домакините.

Те обаче контролираха срещата до края и не допуснаха попадение.