Истинска голеада ни предложиха поредната порция мачове от 19-ия кръг на английската Висша лига - едно от малкото футболни първенства, които не спират за почивка около Коледа.

Безспорно най-впечатляващ бе успехът на шампиона Манчестър Сити, който обърна Евертън в гостуването си на "Гудисън Парк". Тимът на Пеп Гуардиола, който само преди дни спечели Световното клубно първенство, изоставаше на почивката с 0:1, но с вихрено второ полувреме взе победата. Точни бяха Фил Фодън, Алварес и Бернардо Силва, а за домакините попадението бе дело на Харисън.

С трите точки Сити остава в битката за титлата - тимът се изкачи на четвърто място в класирането - на 5 точки от лидера Ливърпул, но и с мач по-малко. Арсенал, който е на 2 точки зад мърсисайдци, пък утре има шанс да се изкачи на върха, ако спечели своя двубой срещу Уест Хем.

Преди това пък Челси стигна до трудна победа с 2:1 на "Стамфорд Бридж" в лондонско дерби, която е 13-а поредна срещу този съперник. Попаденията за "сините" от Лондон реализираха Михайло Мудрик и Нони Мадуеке от дузпа, а гол на Николас Джаксън не бе признат заради засада, докато за "орлите" точен бе Еберечи Езе. С победата момчетата на Маурисио Почетино се изкачиха до десетото място във временното класиране с актив от 25 точки, докато отборът, воден от Рой Ходжсън, е 16-и с 18.

По същото време пък Уулвърхемптън спечели визитата си на Брентфорд от 19-ия кръг на Висшата лига с категоричното 4:1.

С успеха "вълците" събраха 25 точки на 11-ата позиция, докато "пчеличките" остават 14-и с 19. Началото на срещата бе вихрено, като в рамките на три минути - между 13-ата и 16-ата, паднаха три гола.