Атлетико Паранаензе смрази стадиона в Ла Плата в шестата минута на добавеното време и елиминира Естудиантес с 1:0 в реванш от четвъртфиналите на Копа Либертадорес.

17-годишната резерва Виктор Роке вкара с глава и прати на полуфинал бразилския отбор, който след 0:0 у дома някак измъкна победата на враждебния стадион на аржентинците. Попадението бе оспорвано дълго от играчите на Естудиантес, гледано и на ВАР за нарушение срещу вратаря Мариано Андухар, но голът остана.

И Атлетико е на полуфинал, където го чака среща с шампиона Палмейрас, също от Бразилия. Другата двойка е Велес (Аржентина) - Фламенго (от Рио, пак бразилци). Така страната има три полуфиналисти и се надява на нов бразилски финал, както бе в последните два сезона (Палмейрас спечели и двата).

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ СКАНДАЛИТЕ И ДРАМАТА В ЛА ПЛАТА>>>

Треньор на победителите от тази сутрин е Луиш Фелипе Сколари, който два пъти е вдигал трофея през 90-те като наставник на Гремио и Палмейрас.

Така 23 години след последния си трофея в Либертадорес (тогава с Тиаго Силва, бивш играч и на ЦСКА, и на Литекс, в състава), отново ще търси купата. И то - по ирония на съдбата, срещу същия Палмейрас, на когото донесе през 1999-а първия успех в турнира в неговата история.

Домакините претендираха за още едно спорно отсъждане, но по-рано в мача. В 63-ата минута те вкараха гол за 1:0, доста съмнително отменен заради човек в засада, който обаче не игра с топката. Прецени се, че е пречил на вратаря на Атлетико да спаси... Изобщо - драма като в дебелите книги на бразилско-аржентинското футболно съперничество.

В другия турнир - Копа Судамерикана, бразилска радост тази нощ нямаше, но пък ще има поне един отбор от тази страна на финал, както и в Либертадорес.

Грандът Интернасионал изпусна дузина чисти положения и завърши 0:0 срещу смелия, но и скромен перуански Мелгар. И се стигна до дузпи (0:0 и в първия мач), където гостите триумфираха.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ИНФАРКТНИЯ МАЧ В ПОРТУ АЛЕГРЕ>>>

Така на полуфиналите двойките са:

Атлетико Гоянензе (Бразилия) - Сао Пауло (Бразилия)

Индепендиенте дела Вале (Еквадор) - Мелгар (Перу).

Мачовете и в двете полуфинални фази са в последната седмица на август и първата на септември.