Ливърпул се върна на върха във Висшата лига и не смята да се отказва в битката за титлата - безспорно най-вълнуващата в последните поне две десетилетия.

Лидерът удари с 5:0 изпадналия вече Хъдърсфийлд на свой терен, като с това изпревари Манчестър Сити с 2 точки. Разбира се, шампионите държат съдбата си в ръце, защото имат мач по-малко.

Наби Кейта откри в 16-ата секунда след грешка в отбраната на гостите. Хъдърсфийлд смело тръгна да играе футбол на "Анфийлд", натисна и дори стигна до ситуации в първите десетина минути.

Садио Мане спря импулса на "териерите" с втори гол, а още преди края на първото полувреме вкара и Мохамед Салах.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Сенегалецът и египтянинът си имат собствена надпревара - те добавиха по още едно попадение, а изпуснаха и други добри положения. В класирането на голмайсторите на първенството Салах води с 21, а Мане е втори с 20 гола.

Двубоят бе №100 за Мо в екипа на Ливърпул, а головете му вече са 68. Удивителни статистики.

Вратарят Алисон запази за 20-и път мрежата си без гол в първенството, което не се е случвало в английския футболен елит от 10 години.

Друга позитивна новина за вечерта от гледна точка на "червените" бе завръщането на терена като резерва на Алекс Окслейд Чембърлейн, който не бе играл с тежко скъсване на предни и задни кръстни връзки на коляното, получено преди 12 месеца.

Сити гостува на Бърнли в неделя, като при победа ще се върне начело.

Оставащите мачове на двата отбора са:

Неделя: Бърнли - Сити

Събота, 4 май: Нюкасъл - Ливърпул

Понеделник, 6 май: Сити - Лестър

Неделя, 12 май: Брайтън - Сити и Ливърпул - Уулвърхемптън.

В това лудо преследване, в което водачеството се е сменило 39 пъти за 35 кръга, може да се стигне до невиждана ситуация.

При победи на водачите до края, Сити ще е с 98 точки, а Ливърпул - с 97. И ще е втори, въпреки че това е било актив, достатъчен за титла във всеки от сезоните в първенството на Англия в историята, без миналия (Сити стана първи със 100 т.).