Пирин загуби с 2:3 от Берое у дома в мач от втория кръг на родното първенство. Вечерта бе много емоционална с атмосферата на стадиона в Благоевград, който чакаше двубой на своя тим в елита над 3 години.

А драмата на терена също бе подходяща за случая, въпреки че хората по трибуните вероятно не искаха да видят точно такъв сценарий.

Домакините водиха до 85-ата минута с 2:1, когато бе отсъдено нарушение на Спас Георгиев вдясно от наказателното поле на домакините. Играчът на Пирин получи и втори жълт картон, а от центрирането Омар Сако изравни с глава.

В 90-ата минута Джунейт Али вкара с удар от дъгата на наказателното поле и разплака Благоевград, който вече виждаше своите "орлета" като победители.

Развоят повтори последната среща на тези два тима за Купата на България от 2020-а, когато домакините - тогава като отбор от Втора лига, водиха с 3:1 в края на срещата, но допуснаха обрат с 3:4.

Първото полувреме бе вихрено, а Пирин летеше на гребена на еуфорията, подпомаган от феновете. Въпреки че получи първи гол от Алиун Фал в седмата минута, тимът със славно минало да произвежда някои от най-добрите играчи у нас, обърна само за 17 минути.

Първо вкара от дузпа Красимир Станоев, а после и завърналият се голмайстор Слави Костов откри сметката си отново за родния клуб.

Темата със завръщанията е много важна в настоящия тим на "орлетата". Цели 7 титуляри в състава тази вечер са родени в Благоевград, а един е от близката Кресна - пак рожба на прочутата люпилня на таланти от региона.

Опитът и духът бяха на ниво, като в тима има хора на по 35-27 години, печелили титли (Дяков има 10 поред с Лудогорец), играли в Шампионската лига и Висшата лига, а сега защитаващи цветовете на тима, който им даде път във футбола.

И си личеше въпреки излизането на контузения капитан Николай Бодуров, че този тим има познанията да печели в елита. Това не се е случвало от 40 месеца, от април 2018-а, когато бе победен Витоша (Бистрица) в Първа лига.

Берое обаче показа свежест и млади, свежи крака след почивката, за да натисне и да обърне резултата. А в последните 20 минути се видя, че опитът си има и цена - играчите на домакините изоставаха в единоборствата и нямаха сили да се противопоставят, прибирайки се дълбоко назад.

Берое триумфира в края и е с пълен актив от 6 точки от първите два кръга, след като победи в тях двата новака. На старта тимът надви Локомотив (Сф) с 1:0.

Пирин е без точка след загуба от Ботев в Пловдив преди седмица.