След три поредни поражения, две от които у дома, отборът на Тотнъм успя да се завърне на победния път.

Това стана след успех с 2:0 над предпоследния в класирането Уест Бромич Албиън.

В основата на успеха и по-добрата игра на тима бе голмайсторът Хари Кейн, който се завърна след травма, а именно отсъствието му в предишните мачове бе посочено като причина за колебанията на "шпорите".

Днес Кейн поведе атаката на тима и резултатът бе налице, като още в началото на мача момчетата на Жозе Моуриньо изглеждаха много по-опасни и разнообразни в атака.

Самият Хари Кейн имаше два чудесни шанса през първата част, но не уцели рамките на вратата и двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката, от което гостите от Уест Бромич със сигурнсот бяха доста доволни.

В началото на второто полувреме обаче Хари Кейн набързо се реваншира пред съотборниците си, като първо вкара гол, а послед започна атаката за втори такъв във вратата на гостие.

10 минути след подновяването на играта, Пиер-Емил Хьойберг пусна чудесен пас в коридор, който стигна до Хари Кейн, а от позицията си английският националн нямаше как да сбърка - 1:0.

Четири минути по-късно той овладя топката в собствената половина и с хубав пас към Лукас Моура даде старт на опасна контраатака за "шпорите". Бразилецът от своя страна спечели доста терен, след което подаде към Хюн Мин Сон, който удвои преднината за Тотнъм.

Типично в стил Моуриньо, при преднина от 2:0 отборът му намали оборотите, като спокойно дочака края на мача, със заслужени три точки и глътка свеж въздух.

Така Тотнъм се изкачи до седмото място в класирането, на четири точки от зона Шампионска лига и на 11 точки от върха.

Уест Бромич от своя страна още в началото на февруари изглежда като сигурен изпадащ тим, защото има едва 12 точки, а спасителната зона е с 11 пункта нагоре.