Испанският шампион Реал Мадрид се върна на победния път след трите си поредни разочароващи мача през този месец.

"Белия балет", който бе без заразения с коронавирус Зинедин Зидан, победи Алавес като гост с 4:1 в среща от 20-ия кръг на Ла Лига.

Каземиро, Карим Бензема на два пъти и Еден Азар бяха точни за столичани и развалиха настроението на съперника, който с този мач отпразнува 100-годишнината от създаването си.

Реал взе реванш от Алавес за загубата си с 1:2 в първия полусезон и не позволи Атлетико да се откъсне допълнително на върха. В момента "дюшекчиите" са с 44 точки и два мача по-малко спрямо големия си съперник, който е с 40.

Каземиро откри резултата в 15-ата минута след удар с глава. Възползва се от центриране от корнер на Тони Кроос.

В 41-ата минута Карим Бензема даде солиден аванс на шампионите. Случи се след пас на Тони Кроос, който намери Еден Азар, а белгиецът отклони технично с пета, за да даде асистенция.

В продължението на първото полувреме Реал си гарантира успеха. Еден Азар реализира сам срещу вратаря, след като бе изведен от Тони Кроос.

В 60-ата минута Алавес върна едно попадение чрез нападателя си Хоселу. Бившият играч на Нюкасъл се възползва от центриране на Лукас Перес от фаул, като прати мощно топката с глава във вратата.

Реал си върна аванса от три гола в 70-ата минута след страхотна атака. Тя беше завършена от дълъг диагонален пас от Модрич към Бензема, а французинът преодоля защитник и с удар в далечния ъгъл вкара втория си гол.