Два страхотни гола, инфарктни ситуации, вратарски спасявания и греди, а в края - дузпи на ръба на нервите и заря на победата.

Това предложи баражът за последното място в елита на родния футбол от следващия сезон, в който опитващият да избегне изпадането Ботев (Вр) спечели след дузпи срещу опитващия да влезе от втора лига Марек (Дупница) с 4:2, след като редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Домакините поведоха със страхотен гол на Мартин Смоленски.

В 50-ата минута юношата на ЦСКА стреля от въздуха от над 20 метра и прати топката неспасяемо в горния ъгъл. Гол-красавец, достоен да реши толкова важен мач.

Но не се случи. Марек се възползва от груба грешка в защитата на домакините и в 85-ата минута капитанът на гостите Александър Близнаков изравни с фамозен гол, копвайки топката майсторски без забавяне над вратаря Красимир Костов.

В продълженията втородивизионният отбор не бе далеч да вкара пак, но на два пъти не успя да завърши хубави контраатаки. А Ботев (Вр) натисна в последните минути и имаше куп шансове, но не успя да преодолее вратаря на гостите Костадинов.

При дузпите за Враца вкараха Браян Перея, Ласана Ндайе, Даниел Генов и Мартин Смоленски, а Стефан Велев изпусна. Пропуските на Марек обаче бяха два - не успяха Близнаков и Боян Стойнев.

И така Ботев, който влезе в мача като явен фаворит, запазва мястото си в елита. Остава загадка странното решение за баража, което бе взето преди настоящия сезон. До миналия този мач се играеше на неутрален терен.

Но - поздравления за врачани и Христо Янев. На старта на пролетния полусезон този отбор изглеждаше едва ли не обречен на изпадане, толкова зле бе като точков актив.

Но се пребори за мястото си на бараж след поражение на Пирин от Локомотив (Сф) в последния кръг.