Байерн (Мюнхен) направи поредната си грешна стъпка в Бундеслигата.

Баварците завършиха наравно 1:1 с Фрайбург у дома. Така за 10 кръга от началото на сезона, шампионите направиха 4 грешни стъпки, три от тях на "Алианц Арена" в Мюнхен.

Домакините напълно очаквано контролираха събитията през целия мач, но трудно стигаха до голови опасности.

Най-близо до попадение през първата част бе Роберт Левндовски, но полякът изпусна останал сам срещу вратаря.

Натискът се засили през второто полувреме, като в крайна сметка се стигна до гол.

Той падна в 80-ата минута, а негов автор бе Серж Гнабри.

Немският национал стреля в близкия ъгъл на вратаря, с което откри головата си сметка за Байерн в Бундеслигата.

По всичко изглеждаше, че Байерн ще успее да осигури победата си, но в последната минута на редовното време, Гюнтер центрира, а хвърлилият се на шпагат Лукас Хьолер засече топката, пращайки я във вратата за 1:1.

От този развой се възползва тимът на Борусия (Дортмунд), който постигна минимална победа с 1:0 като гост на Волфсбург и увеличи преднината си на върха на 4 точки.