Шампионът Лудогорец победи с 2:1 Ботев (Пловдив) като гост и така записа девета поредна победа срещу този съперник. Разградчани спечелиха и с доза късмет, тъй като първото им попадение бе след рикошет в защитник на домакините, а победното такова бе автогол.

Националният селекционер Ясен Петров изгледа двубоя, който се игра пред празни трибуни. Петров бе в компанията на Костадин Видолов, като двамата бяха седнали на фотьойли зад един от флаговете за корнер.

Спас Делев откри в 39-ата минута, когато шутира след хубав финт срещу Виктор Генев, а топката се отби в Самуел Супрайен и влетя в мрежата за 1:0.

В последната минута на първото полувреме “канарчетата” изравниха чрез Па Конате, който засече на първа греда центриране на Реда Рабей за 1:1.

Само десет минути след подновяването на играта Лудогорец пак излезе напред в резултата. Текпетей опита да подаде към Спас Делев, но Джеймс Ето’о по куриозен начин прати топката в своята врата, опитвайки се да пресече паса - 2:1.