Луис Суарес се завърна в южноамериканския футбол след 16 години по европейските терени, а вечерта мина - както подобава, в емоции, хаос и нерви.

Легендарната деветка седна на скамейката на родния Насионал (Монтевидео) за четвъртфинала на Копа Судамерикана срещу бразилския Атлетико Гоянензе. Турнирът е втори по сила на континента, нещо като отговор на Лига Европа.

Суарес изгледа от пейката как бразилците поведоха в 23-ата минута, а в 74-ата влезе в игра и стадионът щеше да се срути. От ложите снимаше с телефона паметния миг неговият добър приятел Серхио Агуеро, дошъл в Уругвай специално за голямото завръщане.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА И КАДРИТЕ СЪС ЗАВРЪЩАНЕТО НА СУАРЕС В ЮЖНА АМЕРИКА>>>

Подобаващо то продължи 16 минути след 16 години пауза...

Суарес си е Суарес - разпиля един-два пъти съперниците, стреля остро край гредата, скара се с поне трима играчи и всички налични на терена съдии, а след последния сигнал спори около 3 минути с бедния рефер Ебер Акино от Парагвай заради това, че е дал съвсем късо (според Ел Пистолеро и съотборниците му) добавено време.

Насионал загуби с 0:1 и чака чудо на реванша в Бразилия (10 август), но целият континент гледа завръщането на една жива легенда.

На 35 години и след невероятни игри за Аякс, Ливърпул, Барселона и Атлетико, спечелил всичко по терените на Европа, Луис се завърна там, откъдето започна.

В същия турнир колумбийският Индепендиенте победи като гост Депортиво Тахира от Венецуела с 1:0 на същия етап.

В Копа Либертадорес имаше голямо бразилско дерби, а Фламенго триумфира като гост на Коринтианс с 2:0. Пълният със звезди състав на "червено-черните" (Артуро Видал, Давид Луис, Габриел Барбоса са само някои от тях) е основен фаворит за големия трофей.