Рома победи Аякс с 2:1 на "Йохан Кройф Арена" в първия дуел между двата отбора от четвъртфиналите на Лига Европа.

Една от най-любопитните ситуации дойде в последната минута на мача, когато момче, което подава топките, реши да отмъщава за протакане на времето.

Подавачът се ядоса на Рикардо Калафиори, тъй като бранителят на "вълците" видимо не бързаше да поднови играта при позитивния за неговия отбор резултат.

Калифиори получи топка, за да изпълни тъч, но нарочно не я взе и тръгна към друга, която е по-далеч, за да спечели време. Това вбеси подавачът, който хвърли със сила друго кожено кълбо към играча.

Топката срещна гърдите на Калифиори и той направи гримаса, като беше готов да се свлече на земята заради "неуписуемата" болка. Момент след това осъзна, че постъпката му не би била особено мъжка и вместо реши да отправи думи към момчето.

В крайна сметка Калифиори, който е само на 18, получи жълт картон за протакане на времето, но и показа от колко млади играчите се обръщат към симулирането.