Лацио побееди Болоня с 2:0 в Рим и се изкачи на върха в Серия "А" в 25-ия кръг.

Приятната изненада на шампионата изпревари Ювентус, който няма да играе тази седмица, тъй като дербито с Интер беше отложено заради коронавируса и отказът мача да се играе пред празни трибуни.

Лацио вече има 62 точки и води с две на актуалния доминатор в Италия. Симоне Индзаги продължава да върши страхотна работа начело на "орлите" и този мач бе поредното доказателство. Те ще са лидери поне до 8 март, когато е следващият мач на Ювентус.

Непобедените у дома столичани стигнаха до успеха срещу Болоня с две попадения в рамките на три минути през първото полувреме.

Резултатът бе открит от Луис Алберто в 18-ата минута. Той получи от Чиро Имобиле и с удар по земя от границата на наказателното поле отбеляза за 1:0.

В 21-ата минута Хоакин Корея оформи крайното 2:0 след пас на Алберто. Ударът на аржентинеца не бе особено убедителен, но изненада стража на гостите Лукаш Спорупски.

Болоня комфортно се намира на десета позиция и е само на две точки от шестото място, което дава участие в евротурнирите.