Болоня разгроми Лацио с 3:0 на своя "Ренато Дел'Ара" в мач от седмия кръг на италианската Серия "А".

Така хората на Синиша Михайлович прекъснаха серия на съперника от четири мача без загуба и за втори пореден път го победиха на този стадион след 2:0 през февруари тази година.

Това бе най-слабият мач за Лацио на Маурисио Сари от началото на сезона и така двата съперника се изравниха по точки - с по 11. Лациалите остават шести в класирането, а Болоня е девети.

Резултатът бе открит от гамбийския нападател Муса Бароу в 14-ата минута, когато финтира бранител и със страхотен шут от границата на наказателното поле не остави шанс на Пепе Рейна.

Само три минути по-късно Бароу центрира от корнер и на далечната греда централният защитник Артур Тиате отклони с глава, за да направи резултата 2:0.

В 68-ата минута младият шотландец Аарън Хики вкара вторяи си гол от началото на сезона като силен негов удар, бе спрян от Рейна, но въпреки това топката се озова във вратата.