Левски се върна на победния път в Първа лига след двете поредни поражения.

"Сините" надиграха лесно гостуващия Дунав с 3:0 и поне временно намалиха напрежението в клуба. Всиките голове паднаха през първото полувреме, а за два от тях бе отговорен Йерсон Кабрал. Един добави Станислав Костов.

Така столичани събират 37 точки и са на една зад ЦСКА, но "червените" са с мач по-малко. Същото важи и за Лудогорец, който е с 41 точки. Дунав остава 12-и с актив от 14 пункта.

Левски успя да поведе в 20-а минута, когато Йерсон Кабрал отправи силен удар от границата на наказателното поле. Вратарят Филип Димитров допусна попадението в средата на вратата, след като бе хванат в крачка. Има своята вина за гола.

Само седем минути по-късно Левски получи правото да изпълни дузпа във втори пореден домакински мач. Христо Попадийн направи лош шпагат срещу Габриел Обертан и от бялата точка Кабрал отбеляза второто си попадение.

Класиката бе оформена в 38-а минута. Обертан направи страхотно двойно подаване с Паулиньо и центрира остро към Станислав Костов, който наниза 14-ото си попадение през сезона и отново е едноличен лидер в голмайсторската листа.

През втората част Левски продължи да натиска, но така и не успя да стигне до още попадения. Мариани и Кабрал направиха пропуски за домакините, а Исмаил Иса и Коконов можеха да вкарат почетен гол за гостите.