Левски победи Славия с 3:0 на стадион "Васил Левски" в последна среща от 24-ия кръг на Първа лига.

"Сините" надиграха своя съперник категорично и последваха примера на ЦСКА и Лудогорец, които също триумфираха в този кръг. Очакваше се по-труден мач за хората на Георги Дерменджиев, но ранен гол на Станислав Костов им даде нужното спокойствие.

Дузпа за Славия не бе отсъдена при 0:1, а след това Жерсон Кабрал и Давиде Мариани оформиха класическия резултат. Освен всичко Паулиньо изпусна дузпа за "сините" и шанса да направи успеха по-категоричен.

Това е трети пореден успех за Левски под ръководството на Дерменджиев и най-категоричният като резултат и игра.

Срещата започна с много силна игра на "белите". Още в третата минута те имаха страхотен шанс чрез Цветелин Чунчуков, който обаче бе изпреварен с перфектна намеса на Нуно Рейш непосредствено пред вратата.

Така се стигна до петата минута, когато Левски поведе. След лошо отиграване на топката от Милен Гамаков тя стигна до Кабрал, който пък опита удар - твърде слаб. Само че това се превърна в пас за Костов, който се оказа на перфектна позиия и за трети път през сезона прониза "белите" - 1:0.

В 12-а минута "белите" трябваше да получат дузпа. Чунчуков стигна първи до топката и бе изритан от Нуно Рейш, но не последва сигнал на съдията Станислав Ставров. Малко преди това съдийската бригада също се изложи, отсъждайки засада на Славия след странично хвърляне.

Последва удар на Паулиньо, който срещна гредата и "сините" продължиха да търсят втория гол. Славия отвърна с хубав плътен изстрел на Славчо Шоколаров, който бе спасен от Николай Михайлов.

Снимка: Lap.bg

В 40-та минута Левски вкара за втори път. Кабрал отбеляза след финт, с който преодоля нищо неподозиращия Димитър Велковски и стреля прецизно по земя, за да не остави шанс на Стергиакис - 2:0.

Славия започна силно и втората част, като имаше шанс да върне един гол. Милен Гамаков стреля в аут от перфектна позиция, след като топката се озова в него непокрит след корнер.

Левски попари съперника си за трети път в 54-та минута с един от головете на сезона. Мариани отправи великолепен изстрел от дистанция и след контакт със страничната греда топката влетя за трети път в мрежата на Стергиакис.

Малко преди да бъде оформен час игра Левски получи дузпа. Милош Цветкович беше съборен с шпагат в наказателното поле, но Паулиньо пропусна от бялата точка, след като изстрелът му бе спасен прекрасно от Стергиакис.

До края на мача Левски спокойно владееше топката и не остави нищо на случайността. Станисавлевич от домакините получи червен картон.

Така "сините" вече са с 51 точки на сметката си, колкото има и ЦСКА. Двата тима изостават с пет точки спрямо лидера Лудогорец. Славия остава осми с 30 точки.