Левски елиминира Дунав за Купата на България след 3:1 в Русе.

Три бразилски гола пратиха на осминафинал "сините", но мачът бе белязан и от странните съдийски решения на пловдивчанина Владимир Вълков.

Както и от нови протести по трибуните срещу настоящото ръководство на БФС със скандирания и от двете агитки, както и саркастични плакати с шаржове на президента Борислав Михайлов.

Фаворитът в мача, макар и без доста титулярни играчи, тръгна да го решава рано срещу шестия във Втора лига. Но съпротивата на русенци бе здрава. Все пак в 25-ата минута Рикардиньо се измъкна отляво и вкара по диагонала, с което прекъсна серията си от 8 мача без отбелязан гол.

Деветката има най-трудния си период в Левски, но сложи край на "сушата".

Снимка: БТА

Само четири минути по-късно Дунав изненадващо изравни, след като Георги Вълчев вкара с глава, използвайки грешка на вратаря на Левски Пламен Андреев. Той увисна при корнер и Вълчев го надскочи, за да вкара.

Полувремето вече завършваше при 1:1, но в последните секунди гостите получиха много съмнителна дузпа. И това бе старт на влизането в главна роля на рефера Вълков.

Той по някакъв начин прецени, че Рикардиньо е фаулиран в наказателното поле, въпреки че очевидно топката му бе избита чисто и нарушение е трудно да се види. Протестите бяха бурни, а в този етап от турнира ВАР няма - решението на терена е окончателно. Рикардиньо вкара за 1:2 и изглежда ликвидира интригата.

Вълков отново влезе в кадър в първите минути на второто полувреме, когато изгони с директен червен картон Илиан Стефанов от Левски. Очевидно - за удар без топка, макар да е много спорно дали имаше такъв или просто посягане и бутане, което едва ли е за повече от жълт картон. Но явно тази вечер реферът от Пловдив бе решил, че трябва да открадне заглавията с действията си.

"Сините" обаче бързо отказаха Дунав от надежди за обрат с гол на Роналдо, който довкара топката в празната врата в 56-ата минута.

И Левски върви напред в турнира за Купата на България, където на 6 декември ще гостува на Хебър в осминафинален мач.

Отборът на Николай Костов спря и серия от четири поредни двубоя без победа.