Левски победи Славия с 2:0 на "Георги Аспарухов" и изигра пореден много силен мач под ръководството на Славиша Стоянович.

Най-старото столично дерби премина под диктовката на "сините", а заглавията ще обере нападателят Станислав Костов, който вкара двете попадения - първото, от които по завиден начин за български нападател.

Костов вече има осем гола в родния шампионат и се изравни с Клаудиу Кешеру на върха в голмайсторската листа. Продължава да изненадва мнозина със силното си представяне. Съотборниците му също изиграха силен мач, което не важеше за "белите" от Овча Купел.

Левски направи много пропуски през второто полувреме, но двете попадения стигнаха за частичен реванш срещу Славия за загубения финал за Купата на страната в края на миналия сезон.

Играчите на Златомир Загорчич обаче започнаха по-силно двубоя. В петата минута Илиян Мицански опита да вкара първия си гол за Славия с красив ножичен удар, но топката мина встрани. Три минути след това и Андреа Христо не намери целта след центриране от фаул.

Снимка: Bulphoto, БТА

В ответната атака Костов получи първия си шанс, но добра намеса на Стергиакис запази нулевото равенство. След това гръцкият страж спаси силен удар на Габриел Обертан.

В 27-а минута Костов нанесе първия си удар. Той получи топката пред наказателното поле, обърна се и мина на парад през защитата преди да стреля неспасяемо за 1:0.

През втората част Левски продължи да е господар на терена и логично стигна до второто си попадение. В 49-а минута Давид Яблонски направи завиден за централен защитник пробив и асистира на Костов, който не сгреши за 2:0.

През втората част Костов и Обертан направиха пропуски, а голмайсторът можеше да стигне в края до своя хеттрик след добър пробив на Иван Горанов.

Малко след това Стергиакис направи ново страхотно спасяване след удар на Жерсон Кабрал.