Левски загуби с 1:2 от словенския Домжале в първата си предсезонна контрола, играна в хърватския курортен град Умаг.

Двата тима изиграха равностоен двубой, в който и треньорите смениха почти всичките си играчи с течение на мача, а решителни се оказаха грешките на новия "син" страж Звонимир Микулич.

Хърватинът замени Николай Михайлов на почивката, а само в рамките на две минути между 77-ата и 79-ата, направи две сериозни грешки, довели до два гола за заемащия петото място в словенския елит тим на Домжале.

И в двата случая ставаше въпрос за центрирания, при които Микулич не се намеси убедително. Първият път той изчисти доста неубедително и Подлогар вкара, а при втория случай стражът бе изпреварен от Доброволич, който открадна топката точно пред ръцете му.

Преди тези грешки на вратаря Левски водеше в резултата, след като 17-годишния Марин Петков откри в 23-ата минута.

През тази първа част Левски бе по-активният тим и опитваше висока преса срещу противника, като "сините" имаха още един чудесен шанс чрез Мартин Петков, а за Домжале добра ситуация пропиля Якупович.

Втората част започна равностойно, а Левски стигна до втори гол чрез Стивън Петков, но той бе отменен заради засада.

След 70-ата минута на мача видимо по-свежите играчи на Домжале заиграха доста по-активно от Левски, като започнаха да атакуват по-често и да изсипват центрирания към "синята" врата.

Именно тогава дойдоха и двете грешки на стража Микулич, които се оказа решителни за крайния изход.

Все пак ставаше въпрос за контролен мач, като въпреки негативния развой, Славиша Стоянович даде шанс на няколко юноши да запишат първите си игрови минути за мъжкия отбор на Левски.

"Сините" можеха да стигнат до равенство в последната минута на редовното време, но останала непокрит в наказателното поле, Стивън Петков стреля право в тялото на противниковия вратар.