Ливърпул постигна най-убедителната си победа от началото на сезона във Висшата лига, разгромявайки като гост новака Уотфорд с 5:0.

Това беше дебютът на Клаудио Раниери начело на "стършелите", но италианският специалист ще иска бързо да го забрави. Отборът му остава 15-и със седем точки.

С тази победа Ливърпул събра 18 точки и поведе поне временно в класирането пред Челси, който е с две по-малко и играе по-късно днес. Емблематичното атакуващо трио на мърсисайдци отново бе неудържимо. Роберто Фирмино вкара хеттрик, а Садио Мане и Мохамед Салах добавиха по едно попадение. За последно бразилският нападател вкара хеттрик в мач срещу Арсенал през 2018 година.

Всичко в играта на гостите се получаваше с лекота и резултатът можеше да е още по-стряскащ. Подобна доминация във Висшата лига се вижда само по няколко пъти на сезон.

Още в с 57-ата секунда Ливърпул бе близо до гола, когато Мохамед Салах нацели гредата, но бе отсъдена засада на колегата му Садио Мане.

Началният натиск на гостите очаквано даде резултат в осмата минута. Този път Салах комбинира с Мане, като го изведе зад защитата и сенегалецът вкара сам срещу вратаря. Три минути след това Бен Фостър се прояви по прекрасен начин след удар на Салах от границата на наказателното поле.

В 37-ата минута Ливърпул стигна до втория си гол. Садио Мане изведе Джеймс Милнър, който пък даде остро подаване към Роберто Фирмино и бразилецът вкара на празна врата.

В 42-ата минута Наби Кейта получи пред наказателното поле и имаше пространство да стреля. При шутът му топката рикошира в бранител, а след това срещна напречната греда.

В началото на втората част резултатът стана класически. В 52-ата минута Андрю Робъртсън подаде към Салах, а Крей Каткарт пресече паса. За малко да се стигне до автогол, Фостър спаси, но топката бе перфектна за Фирмино, който вкара отново - 3:0.

Четвъртият гол падна само две минути по-късно. Салах също се разписа, подигравайки се с трима защитници след асистенция на Фирмино.

В 71-ата минута Мане отново бе близо до гола, но ударът му мина на сантиметри от гредата. В края на мача Уотфорд удари страничната греда след удар на Исмаила Сар.

В 92-ата минута РОберто Фирмино оформи своя хеттрик с трети гол на опразнена врата. Той получи перфектна асистенция от Неко Уилямс.