Лийдс победи Мидълзбро като гост с 4:3 в невероятна драма, в която накрая трепереше и се бранеше, за да не допусне изравняване срещу неиграещите за нищо конкретно като цел домакини.

Лудият мач от Чемпиъншип даде три точки на отбора, за който Илия Груев бе на терена 90 минути, а те може да се окажат ключови за директна промоция във Висшата лига.

Българският национал бе в основата на силното първо полувреме на гостите, които поведоха с 3:2 след 39 изумителни минути, в които атаките просто не спираха към двете врати.

Вкараха Крисенсио Самървил, Патрик Бамфорд и Вилфрид Нионто, а за Мидълзбро - Джоунс и Лате Лат. Самървил направи 2:4 в началото на второто полувреме, но гол пет минути преди края на Лате Лат върна нещата до 3:4.

Лийдс издържа в напрегнатите заключителни моменти, в които Боро натисна да търси равенството. И вече е втори в класирането, макар и с мач повече от конкурентите.

Битката е страхотна, а класирането изглежда така:

Лестър води с 91 точки (от 43 играни мача), Лийдс е втори с 90 (44 срещи), а Ипсуич има 89 (43).

Първите два отбора влизат директно във Висшата лига, но третият ще трябва да мине през Ада на плейофите, където ще изиграе два мача на разменено гостуване с шестия в класирането - място, на което в момента е Норич.

А след това ще изиграе и финал на "Уембли" с победителя от полуфиналните дуели на четвъртия с петия (в момента - Уест Бромич и Саутхемптън).

Програмата до края на трите конкурента:

В петък тимът на Груев гостува на Куинс Парк, който се бори да не изпадне, а на 4 май е домакин на Саутхемптън, който все още на теория е конкурент за промоция (четвърти с 84 точки).

Лидерът Лестър е домакин на същия Саутхемптън във вторник, а след това е гост на Престън (идния понеделник), и приема Блекбърн на 4 май.

Ипсуич има две поредни визити - на Хъл в събота и на Ковънтри на 30 април, преди да завърши редовния сезон срещу Хъдърсфийлд у дома на 4 май.