Колумбия победи Полша с 3:0 в Казан и изхвърли съперника си от по-нататъчно участие на Световното първенство в Русия.

С категоричния успех южноамериканците взеха първите си три точки и запазват реалния си шанс да се класират на осминафинал. За целта ще трябва да победят Сенегал в последния кръг, за да оставят съдбата си в свои ръце.

Полша изигра втори пореден много слаб мач и не понесе скоростта на съперника. Играчите на Адам Навалка закономерно напускат надпреварата след груповата фаза и ще играят за честта си срещу Япония.

Звездите на Колумбия показаха защо са считани за потенциална приятна изненада в шампионата. Фалкао, Куардадо и Хамес изнесоха страхотен мач и разбиха съперника на контраатаки.

Срещата започна с много напрежение и сблъсъци, което бе обяснимо заради огромния залог.

Темпото обаче бе високо и след 15-а минута Колумбия изцяло взе инициативата и си личеше, че притежава по-техничните играчи. Левандовски беше изолиран.

Бореше се, но на Полша просто й липсваше въображение, подобно на първия мач срещу Сенегал. Суперзвездата на "бяло-червените" се принуждаваше да се връща до центъра на терена, за да подхваща атаките на своите. На терена дебюта си на шампионата направи халфа на "Лудогорец" Яцек Горалски.

В 37-а минута най-активният в отбора на южноамериканците Куардадо проби между няколко защитници и пробва удар от малък ъгъл, който бе спасен.

Три минути по-късно по-добрата игра на колумбийците даде своя резултат. Технично центриране на Хамес Родригес бе отклонено с глава от Йери Мина и нямаше шанс за Счесни - 1:0.

Второто полувреме започна, както завърши първото - с натиск на колумбийците. В 58-а минута обаче Робърт Левандовски от нищото получи страхотен шанс, след като бе изведен само срещу вратаря с дълъг пас, но не успя да преодолее Оспина.

Полша натисна след час игра, но Радамел Фалкао отчая европейците с гол от контраатака в 69-а минута. Стрелецът на "Монако" бе изведен по страхотен начин от Хуан Кинтеро и преодоля очи в очи Счесни. После далечен удар на Левандовски бе спасен от стража.

В 75-а минута резултатът вече бе 3:0. Хуан Куардадо получи фамозен пас от Хамес при нова контраатака и оформи класиката.

В 81-а минута Полша имаше шанс за почетен гол. От непосредствена близост Криховяк стреля право във вратаря.