Манчестър Сити отказа да отпусне крака от педала на газта и след спечелването на титлата в Англия, като поднесе със съдействието на Нюкасъл един от спектаклите на сезона.

Шампионите, коронясани без игра във вторник, победиха с 4:3 като гост "свраките", които пък вече играят освободено без напражението от евентуално изпадане. След миналия уикенд и тяхното оцеляване вече не подлежи на съмнение.

И стана мач - зрелище за всеки фен, с 29 удара към двете врати, със 7 гола, 2 греди, 2 дузпи и шоу.

Пеп Гуардиола сензационно пусна на вратата 35-годишния си трети страж Скот Карсън, който за последен път игра във Висшата лига точно преди 9 години и 357 дни за Уест Бромич и бе загубил надежда да дебютира някога за Сити в шампионатен мач. Той спаси дузпа на Джо Уилок, но не успя да предотврати гол при добавката. Направи и други добри намеси, но пусна и три попадения.

Нюкасъл поведе в 25-ата минута с гол на Емил Крафт с глава, но Жоао Кансело изравни след рикошет в 39-ата, а само 185 секунди по-късно Феран Торес изведе напред шампионите.

Лудото първо полувреме бе гарнирано с два мощни шута в гредите на Джонджо Шелви от домакините и Габриел Жезус от гостите, а в добавеното време на тази част Нюкасъл изравни. Жоелингтон вкара от дузпа, която бе отсъдена след триминутно чудене и гледане на повторения в стаята за ВАР.

В 62-рата минута домакините получиха нова дузпа, Уилок стреля, Карсън спаси, но нападателят довкара и Сити отново изостана в резултата.

Тогава първенецът на Англия се развилня и в следващите четири минути вкара два гола чрез Торес, който записа своя хеттрик. Испанецът прави никак нелош първи сезон за Сити, въпреки че основно е резерва. 21-годишният Феран има вече 12 гола във всички турнири.

Победата дава на Сити 83 точки, като тимът на Гуардиола е далеч от рекорда си (100) за един сезон. Но е шампион, което е най-важно за играчите и мениджъра им. Предстои и финал в Шампионската лига срещу Челси на 29 май.

Нюкасъл остава 16-ти с 39 точки, доигравайки сезона съвсем спокойно, сигурен за своето оцеляване.