Еквадорският Лига де Кито спечели драматично трофея в турнира Копа Судамерикана, след като на финала победи с 4:3 след дузпи Форталеза (Бразилия). Един луд вратар, който е легенда на клуба в истинския смисъл на думата, бетонира статута си с невероятни изяви.

36-годишният Алехандро Домингес спаси три чисти положения още в редовното време и продълженията, а през целия мач камерите не спряха да го следят. Първо слънцето му пречеше и искаше шапка, карайки се шумно с хората от скамейката на резервите. В Малдонадо (Уругвай), където бе мачът, стадионът е доста открит и лъчите отиваха право в очите на Домингес преди почивката.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ФИНАЛА И ДРАМАТА С ДУЗПИ>>>

После дойдоха две велики спасявания при 1:1, след като Хуан Мартин Лусеро бе открил за Форталеза, а Лисандро Алсугарай бе изравнил в 56-ата минута за ЛДУ Кито. Тези намеси на Домингес оставиха отбора му в играта, за да се стигне до дузпите.

Там първи изпусна Пауло Гереро за еквадорския тим, но ветеранът спаси три удара - на Силвио Ромеро, Педро Аугусто и Емануел Бритес, за да триумфира отборът му с купата.

Вторият по значимост трофей в Южна Америка пада в ръцете на отбора от Кито за втори път след 2009 г. И кой мислите бе на вратата на Лига де Кито тогава? Същият Домингес, отново направил голям мач на финала. Година по-рано клубът спечели и най-важната титла - Копа Либертадорес, но тогава вратарят се контузи тежко и пропусна полуфиналите и финала. И двата трофея преди 14 и 15 години, единствени до снощи на континента за еквадорците, бяха спечелени също срещу бразилци - Флуминензе.