Лудогорец и Левски затвориха есенния дял в Първа лига с нулево реми помежду си.

Двата тима изиграха отложения си още от лятото мач, след който особено щастлив може да е съперникът им в шампионата ЦСКА.

Причината е, че след получилото се реми ЦСКА ще зимува на върха в елита, с точка пред шампиона Лудогорец. Левски от своя страна остава на със сигурност разочароващото шесто място, като днес записа осмия си пореден мач без победа в Първа лига.

Ужасяваща серия, която бе белязана от две загуби и шест ремита, като може би само днешното може да се приеме по позитивен начин, защото бе в дома на шампиона, а и само три дни преди двата тима отново да играят един срещу друг в турнира за Купата на страната.

Друга тенденция, която никой фен на Левски със сигурност няма да хареса е, че днес бе порефен мач №20, в който "сините" не могат да запишат успех над Лудогорец в първенството.

Иначе днес мачът бе равностоен, като бе белязан от две дискусионни решения на ВАР. Първото, отменило дузпа за Лудогорец, а второто лишило Левски от гол.

Очаквано за работния ден и студеното време, атмосферата в Разград не бе точно като за дерби, а това сякаш повлия на двата тима, които започнаха мудно и без особена агресия.

По-интересно стана едва в 32-ата минута, когато Кирил Десподов за първи път успя да се откъсне от "синята" отбрана, а това доведе до карамбол в наказателното поле, при което Хосе Кордоба изчисти топката, но тя се удари в ръката на падащият му съотборник Келиан ван дер Каап.

Първоначалното решение на Станислав Тодоров бе категорично - дузпа, но последва дълго преразгелждане на ВАР асистентите, след което дори самият главен рефер погледна повторението на монитора, за да промени своето отсъждане.

Тодоров прецени да отмени наказателния удар, което със сигурност ще предизвика доста спорове и дискусии.

Други интересни ситуации през тази първа част нямаше, а двата тима логично се оттеглиха при равенство 0:0.

Второто полувреме започна доста по-актвино. Първо Пламенн Андреев трябваше да спасява удар на Пьотровски, преди да последват около 15 много силни минути за Левски.

В тях "сините" направиха няколко много опасни атаки. На два пъти щастливи рикошети спасиха Лудогорец, но в 62-ата минута отново рикошет, този път обаче нещастен, отклони топката в разградската врата.

Гол за Левски, който обаче Станислав Тодоров отново отмени след намесата на ВАР, отсъждайки нарушение на автора на попадението Георги Миланов, който точно преди шута удари съперника си Педро Нареси с ръка.

Решението отново не бе категорично, като и то със сигурност ще бъде обект да доста дискусии.

Дори и след него Левски имаше още няколко добри атаки, а при една от тях Марин Петков нацели страничната греда.

До края Филип Кръстев и Доминик Янков се отчетоха с по едно интересно положение за двата тима, а гол на Бърнард Текпетей бе отменен, но засада бе очевидно и спорове около решението нямаше.