Шампионът на България Лудогорец постигна обрат и победа с 4:1 срещу Арда (Кърджали) в мач, който не беше от решаващо значение и за двата тима. Разградчани вече си осигуриха рекордната десета поредна титла в родния шампионат, докато кърджалийци не могат да се изкачат по-нагоре в класирането на първенството и се подготвят за историческия финал за Купата на България в сряда.

Домакините бяха без литовския си треньор Валдас Дамбраускас, който е пратен в чужбина да гледа потенциални нови попълнения за “орлите”. В негово отсъствие начело на тима бе Станислав Генчев, който вече няколко пъти е влизал в ролята на заместник.

Гостите първи вкараха гол - това се случи в 37-ата минута, когато Иван Тилев пресече пас на Светослав Дяков, а след това изведе зад защитата Тонислав Йорданов с чудесен пас, а Йорданов вкара поредния си гол откакто дойде от ЦСКА. Клаудиу Кешерю даде сходно подаване към Доминик Янков и той изравни две минути по-късно, а след консултация с ВАР заради съмнения за засада, попадението на Янков бе зачетено - 1:1.

В заключителните минути на първата част ВАР отново се намеси, макар никой да не разбра защо, след като Никола Таравел си отбеляза автогол след центриране от корнер - 2:1 за Лудогорец.

Комбинация между Каули и Алекс Сантана завърши с изстрел по земя и гол на Сантана за 3:1 в 56-ата минута.

След асистенцията, Каули записа и гол на сметката си - това се случи в 87-ата минута, когато разградчани пресираха Арда, а бразилецът отбеляза с шут от границата на наказателното поле за 4:1.