Лудогорец победи Черно море с 3:2 на "Тича" и спечели едно от най-трудните си гостувания през сезона в Първа лига.

Двата тима, които заемаха втора и четвърта позиция преди началото на двубоя изиграха страхотен и доста равностоен мач, в който освен петте попадения, видяхме и доста други ситуации за гол.

"Моряците" за пореден път се оказаха доста труден съперник за шампионите, но пък за трето поредно домакинство така и не успяха да откраднат нещо от разградския си опонент.

С две страхотни изпълнения на Кирил Десподов и Бърнард Текпетей, както и с по-солидно представяне в дефанзивен план, все пак по-класният на хартия тим успя да вземе трите точки, макар че евентуално реми нямаше да е изобщо незаслужен резултат.

Така Лудогорец продължи силното начало на сезона си с пет успеха и едно реми от шест мача, само три дни преди двубоя за Суперкупата срещу Левски.

Черно море пък ще завърши този кръг на трета или четвърта позиция, като от началото на сезона "моряците" спечелиха пет двубоя и загубиха само от ЦСКА и Лудогорец - първият и вторият от миналия сезон.

Снимка: Bulphoto

Двубоят започна отлично за шампионите, които още във втората минута успяха да открият резултата, когато точен бе Кирил Десподов след красиво изпълнение на пряк свободен удар.

Майсторското изпълнение на Футболист №1 на България за миналата година не смути особено "моряците" в игрово отношение, защото именно те бяха по-активният и опасен тим до края на полувремето.

Черно море атакуваше доста по-напористо и имаше няколко добри шанса, но пък най-чистото положение се откри пред Матиас Тисера от Лудогорец, който останал очи в очи с Дюлгеров, вместо да удвои, не уцели вратата.

Логичното обаче се случи в последната минута на първата част, когато с оглед показаното до този момент Черно море заслужено изравни.

Евгений Сердюк опита удар по диагонала, който макар и да не бе от най-силните, тупна точно пред вратаря Серджио Падт. Нидерландецът не се намеси по най-убедителния начин, което позволи на Закария Беншаа да довкара топката за 1:1.

Втората част на мача обаче започна абсолютно идентично с първата, защото само две минути след нейното начало, Лудогорец вече ликуваше с гол.

Вкара го Матиас Тисера, който имаше късмет несполучливият опит за удар на Пьотровски да стигне до него. Аржентинецът се обърна и с лек, но отлично насочен удар успя да отбележи.

Въпреки опитите на Черно море да се върне в мача, в 66-ата минута Бърнард Текпетей отправи удар от дистанция, който влезе в долния ъгъл на вратата за 3:1 и в този миг сякаш предимството на Лудогорец стана невъзможно за стопяване.

"Моряците" обаче не се предадоха, а съдбата им се усмихна в 74-ата минута, когато Георги Терзиев изчисти нескопосано топката в ръката на Текпетей, а след консултация с ВАР, реферът нямаше друг избор освен да посочи бялата точка.

Евгений Сердюк застана зад топката и вкара за 2:3, връщайки надеците на домакините в последните 15 минути на мача.

В тях обаче Лудогорец така и не допусна опасност пред своята врата, удържайки аванса си и ценните три точки от "Тича".