Шампионът Лудогорец постави нов клубен рекорд, записвайки най-изразителната победата в историята си в елита досега. "Орлите" разбиха гостуващия Ботев (Враца) с 8:1, като никога досега не бяха вкарвали толкова попадения в един мач.

Досегашното върхово постижение бяха две победи с по 7:0 - срещу Берое вкъщи през април 2018-а и със същия резултат срещу Миньор (Перник) през април 2012-а в един от най-скандалните мачове в новата история на футбола ни.

Интересното е, че при онзи мач в Перник отново начело на отбора бе Ивайло Петев.

Иначе днес Лудогорец трябваше да почака почти 30 минути за първия си гол, който бе дело на Кирил Десподов от дузпа, но след това попаденията започнаха да валят едно след друго.

До почивката Игор Тиаго се разписа на два пъти, за да направи резултата класически, а още в първата минута на втората част той оформи хеттрика си за 4:0.

Шампионите не намалиха оборотите нито за момент и Десподов се поздрави с втори гол за 5:0 в 57-ата минута, а Кайо Видал направи 6:0 три минути след това.

Чавдар Ивайлов отбеляза от дузпа за Ботев в 82-ата минута, а Клод Гонсалвеш и Матиас Тисера оформиха крайния резултат в последните минути на мача.

Капитанът Десподов добави и хеттрик от асистенции към двата си гола, а поне до утре "орлите" ще бъдат само на точка от лидера ЦСКА.