Интер спечели дербито с Лацио с 3:1 на "Сан Сиро" и се качи на върха в класирането на Серия "А".

Третата поредна победа на "нерадзурите" означава, че те вече имат 50 точки и са с една пред градския съперник Милан, който ден по-рано изненадващо загуби от Специя.

В герой за Интер се превърна Ромелу Лукаку, който вкара две попадения, сред които и това под №300 в кариерата му. Освен това подаде за третия гол на Лаутаро Мартинес. Това беше и мач №500 за капитана Самир Ханданович в Серия "А".

В следващия кръг на първенството предстои дербито между Интер и Милан.

Интер започна силно двубоя и първият опасен удар бе на Лаутаро Мартинес в 11-ата минута, минал покрай вратата.

В 19-ата минута "нерадзурите" получиха правото да изпълнят дузпа, когато Уесли Хут опита с шпагат да избие топката на Лаутаро, но според съдията не успя. От бялата точка Ромелу Лукаку бе точен.

В 38-ата минута Чиро Имобиле принуди Самир Ханданович да прави първото си сериозно спасяване. В края на полувремето гол на Лукаку беше отменен заради засада, но след разглеждане с ВАР признаха попадението.

През втората част Ашраф Хакими направи пропуск за домакините преди Лацио да се върне в мача след час игра. След пряк свободен удар на Сергей Милинкович-Савич се отклони в съотборника му Гонзало Ескаланте и заблуди Ханданович за 1:2.

В 64-ата минута Интер реши мача. Ромелу Лукаку се измъкна покрай двама бранители и вратаря преди да подаде на свободния Лаутаро, който пък на празна врата нямаше как да сгреши за 3:1.

Поражението оставя Лацио на петата позиция с актив от 40 точки.