Кристиано Роналдо няма да запомни с добро 37-ия си рожден ден, защото малко повече от час преди неговото настъпване, Манчестър Юнайтед и португалската суперзвезда изхвърчаха от турнира за ФА Къп.

При това в сблъсък срещу втородивизионния Мидълзбро, който след 1:1 в редовното време и продълженията, а при изпълнениет на дузпи играчите на Боро спечелиха с 8:7.

Така Манчестър Юнайтед отпадна още в четвъртия кръг на надпреварата, което е най-слабото представяне на тима от осем сезона насам, когато напусна турнира кръг по-рано.

Разочароващо, защото именно ФА Къп изглеждаше като най-добрия шанс за трофей на "червените дяволи" през сезона, а жребият и домакинството на втородивизионен тим не предвещаваха такъв развой.

Късметът обаче не бе на страната на Роналдо и компания, защото вместо да водят с три - четири гола на полувремето, те се оттеглиха само с гол аванс.

Попадението вкара Джейдън Санчо, а преди него Кристиано Роналдо изпусна дузпа, като шокиращо не уцели вратата.

Отменен гол и още редица пропуски попречиха на Юнайтед да реши всичко в мача, за да дойде най-спорният миг - 64-ата минута.

Тогава очевидно топката се спря в ръката на Дънкан Уотмор след опита му да я спре, а това му помогна да направи асистенция към Мат Крокс, който вкара за 1;1.

Наистина странна ситауция, защото още в реално време се видя играта с ръка, а дори наличието на ВАР на "Олд Трафорд" не отмени попадението.

Така след още куп пропуски мачът стигна до продължения, а после и дузпи, където видяхме серия от чудесни изпълнения.

14 последнователни гола, като сред тях бе и Кристиано Роналдо, който се поправи за пропуска си в началото на мача.

Перфектни изпълнения, докато не дойде реда на младия Антони Еланга, който прати топката над вратата, а с това и Мидълзбро в следващата фаза.

Със сигурност не и подаръка, който Кристиано Роналдо е искал да получи от своите съотборници.