Ботев (Враца) спечели северозападното дерби на родния елит, побеждавайки Монтана с 1:0 като гост, за да се отлепи от дъното на класирането. Врачани не бяха печелили от 22 ноември миналата година, а днешните три точки сложиха край на серията им от осем поредни загуби и ги изстреляха до десетото място в таблицата.

Две голови възможности в първите пет минути дадоха заявка за обещаващ двубой. Първо Тони Тасев центрира остро от корнер и се наложи Илия Миланов да изчисти топката пред голлинията, а още в ответната атака Петър Атанасов бе изведен от Чавдар Ивайлов на добра позиция, но от малък ъгъл стреля встрани от вратата.

Монтана сякаш бе една идея по-активният отбор и разчиташе най-вече на центрирания от страна на Тони Тасев, които доведоха до няколко опасности, но не и до гол във вратата на Красимир Костов, на когото му се налагаше често да показва на какво е способен.

Иначе Даниел Гаджев получи дежурния си жълт картон, който му носи наказание от един мач. Халфът нa Ботев бе санкциониран десетина минути преди почивката за четвъртото си нарушение в двубоя.

Пет минути след началото на второто полувреме резултатът бе открит от гостите от Враца. Чавдар Ивайлов изпълни неспасяемо свободен удар почти фронтално срещу Благой Макенджиев, който просто изгледа как топката влетя в мрежата му. Голът вдигна увереността в едиците на врачани, които атакуваха доста по-често спрямо представянето си преди почивката.

В 85-ата минута Даниел Генов напредна в наказателното поле на Монтана и пусна хитър пас между няколко защитници на домакините, но нито един от съотборниците му не успя да го засече.

Ботев има 18 точки след 20 изиграни мача, като с успеха си днес измести от десетката именно Монтана. Домакините на днешния мач са единадесети, също с 18 точки в актива си.