Барселона допусна поредна грешна стъпка през сезона, завършвайки наравно 2:2 с Валенсия у дома.

Лионел Меси успя да изравни невероятния рекорд на Пеле, вкарвайки своя 643-и гол с един и същи отбор.

Пеле го направи преди много години със Сантош, днес Меси го изравни, като е въпрос на дни или седмици да го подобри с екипа на Барселона.

Това обаче не бе достатъчно за каталунците, които отново не впечатлиха и показаха обичайните си слабости в отбрана, както и сериозна липса на идеи в атака в големи периоди от мача.

Така след 13 изиграни мача, Барса е спечелил едва 6 от тях. Това е по-млако от половината, което подсказва за сериозните игрови проблеми в тима.

Каталунците вече изостават на 8 точки от върха, където е Атлетико (Мадрид). "Дюшекчиите" по-рано днес спечелиха с 3:1 срещу Елче, като освен това имат и мач пасив, който може да увеличи аванса им пред Барса на 11 пункта.

Снимка: АР/БТА

Макар Барселона да имаше тотална доминация при владеенето на топката, това не бе така що се отнася до головите положения, особено през първата част.

В нея Валенсия стигна до заслужена преднина в 29-ата минута, когато след центриране от корнер Муктар Диакаби остана непокрит и с глава успя да отбележи. "Прилепите" имаха още няколко доста добри шанса за гол, но ги пропиляха.

От своя страна Барселона не спираше да разиграва, но без да намира път към вратата. Тогава обаче съдбата се усмихна на каталунците.

В продължението на полувремето Хосе Гая изпусна Гризман, французинът едва ли щеше да успее да играе с топката, но капитанът на Валенсия го подпря отзад, а нападателят на Барса само това и чакаше.

Гризман се строполи на земята, а това означаваше дузпа.

Лионел Меси се зае с изпълнението, но изненадващо ударът му бе спасен, при получилата се добавка обаче, рикошет отново прати топката към Меси, който с глава успя да изравни.

Барса значително подобри играта си през втората част, а само 7 минути след началото й, пълният обрат бе факт. Уругвайският централен бранител Роналд Араухо вкара невероятен гол със странична ножица - първи за него с екипа на каталунците.

Опасните контраатаки на Валенсия обаче не спираха, а при една от тях отбраната на Барса за пореден път допусна детинска грешка през този сезон.

Гая доста лесно бе оставен да центрира, а таранът Макси Гомес успя да отклони топката във вратата за 2:2.

До края Барса отново владееше изцяло топката, н осовен опасни удари извън наказателното поле, други ситуации за гол нямаше.